Czekasz na dotację do fotowoltaiki?

Dobra wiadomość! Program Mój Prąd rusza z kolejną edycją – Mój Prąd 6.0 – i będzie dostępny jeszcze w 2024 roku. Chociaż dokładna data rozpoczęcia naboru wniosków nie jest jeszcze znana, planuje się go na IV kwartał.

Ministerstwo Klimatu i Środowiska zapewnia:

“Podstawą udzielenia dofinansowania jest mikroinstalacja fotowoltaiczna. Niemniej jednak trwają rozmowy i uzgodnienia, czy będzie możliwe uzyskanie dofinansowania do magazynu energii dla wnioskodawców, którzy otrzymali już dofinansowanie do mikroinstalacji fotowoltaicznej. Na ostateczne informacje należy poczekać do momentu opublikowania ogólnych założeń programu”.

Dofinansowanie do urządzeń dodatkowych: Program wciąż będzie dofinansowywał magazyny energii i systemy zarządzania energią (HEMS/EMS). Niestety, na ten moment nie znamy listy dofinansowywanych urządzeń ani wysokości dotacji.
Brak dotacji na rozbudowę: Dotacje nie będą dostępne na rozbudowę istniejących już mikroinstalacji fotowoltaicznych.

Czy warto inwestować w fotowoltaikę teraz?

Tak! Nawet jeśli nabór wniosków w ramach 5. edycji programu Mój Prąd zakończył się w grudniu 2023 roku, to inwestycje w fotowoltaikę zrealizowane między 5. a 6. naborem mogą kwalifikować się do dofinansowania w 6. edycji. Należy jednak pamiętać o spełnieniu wszystkich warunków programu, które zostaną ogłoszone w późniejszym terminie.

Co dalej?

Na ten moment czekamy na oficjalne ogłoszenie szczegółów programu Mój Prąd 6.0, w tym dokładnej daty rozpoczęcia naboru wniosków, listy dofinansowywanych urządzeń i wysokości dotacji. Będziemy informować na bieżąco o wszystkich nowościach na naszym blogu oraz w mediach społecznościowych. Zachęcamy również do śledzenia strony internetowej Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (https://mojprad.gov.pl/), gdzie znajdziecie najnowsze informacje o programie.

Pamiętaj! Inwestycja w fotowoltaikę to nie tylko oszczędność na rachunkach za prąd, ale również korzyść dla środowiska. Dołącz do grona prosumentów energii i złóż wniosek o dofinansowanie w programie Mój Prąd 6.0!

Dodatkowe informacje:

Blog Install Energy: https://installenergy.pl/aktualnosci/
Program Mój Prąd: https://mojprad.gov.pl/
Ministerstwo Klimatu i Środowiska: https://www.gov.pl/web/klimat
Zapraszamy do kontaktu!

Masz pytania dotyczące programu Mój Prąd 6.0 lub chcesz zamówić darmową wycenę instalacji fotowoltaicznej?

Skontaktuj się z nami!

Installenergy – Twój ekspert od fotowoltaiki!

Call Now Button 12000 PLN dotacji! Zadzwoń!