FAQ

Pytania techniczne

Poniżej znajdziesz najczęściej zadawane pytania oraz odpowiedzi na nie.
Jeśli masz dodatkowe pytania skorzystaj z naszego formularza kontaktowego.

Tak można, jednak zbyt duże przewymiarowanie falownika względem instalacji może skutkować spadkiem wydajności działania instalacji. Każdy falownik ma startową wartość napięcia (V) potrzebną do uruchomienia. Z reguły czym większy falownik tym większa początkowa wartość napięcia startowego (potrzeba więcej nasłonecznionych paneli do uruchomienia urządzenia)

Nie można dokładnie oszacować ile Klient będzie zużywał energii z dodatkowych urządzeń, bez wykonania dokładnej analizy oraz poznania specyfikacji technicznych urządzeń oraz analizy dokładnego trybu życia klienta (np. intensywność chłodzenia/ grzania pomieszczeń klimatyzacją).

Każdy system Solar Edge dobierany jest indywidualnie w zależności od długości łańcucha (ilości paneli),  ilości połaci oraz ukierunkowania połaci dachowych.  Dobiera się optymalizatory pojedyncze ( 1 optymalizator pod jeden panel) bądź podwójne ( 1 optymalizator pod dwa panele)

Jest to jak najbardziej sprawdzony system montażu, który opiera się na mocowaniu mostków trapezowych do blachy na minimum 2 punktach podparcia ( na minimum 4 blachowkrętach). Potwierdzeniem solidności systemu montażowego jest dawana przez nas gwarancja.

Straż posiada zasady działania w takich przypadkach, aczkolwiek ryzyko pożaru jest znikome, gdy instalacja jest wykonana poprawnie i z certyfikowanych materiałów. Oferujemy dodatkowo płatne rozwiązania dotyczące zabezpieczeń przeciwpożarowych (rozłącznik strony DC PROJOY).

Moduły wykonane są w technologii szkła, którego powłoka sprawia, że na jego powierzchni brud zmywa się pod wpływem intensywnych opadów. W szczególnych warunkach, jeśli na panelach osiada pył bądź inny rodzaj zabrudzenia z którym nie poradzą sobie opady atmosferyczne zaleca się oczyszczenie paneli z zalegającego zabrudzenia – gdyż może to skutkować obniżeniem wydajności instalacji (nie należy myć paneli wodą z kranu jak również detergentami chemii domowej).

Jeśli moc umowna przyłączeniowa jest niższa od zakładanej instalacji, przymusowe jest zwiększenie jej przed montażem. (moc przyłączeniową można odczytać z rachunków (tauron) bądź umowy (PGE).

Tak, jednak trzeba pamiętać, aby moc obu instalacji nie przekraczała mocy przyłączeniowej obiektu.

Instalacje wykonują wykwalifikowani monterzy z wieloletnim doświadczeniem na certyfikowanych systemach montażowych. Potwierdza to dawana przez nas 3-letnia gwarancja na montaż.

Każdy montowany przez nas falownik posiada moduł Wi-Fi, który poprzez router w Państwa domu podłączony jest do sieci przez naszych pracowników (zdalnie bądź osobiście). Otrzymują państwo skonfigurowaną aplikację do podglądu pracy instalacji fotowoltaicznej.

Tak. W takim przypadku stosujemy falowniki z dwoma wejściami MPPT, lub jeśli sytuacja jest bardziej skomplikowana to stosowane są przez naszych fachowców  optymizery do każdego z modułów.

Aktualnie panele montowane są na całym świece bez względu na lokalizację geograficzną, a ze względu na ich opłacalność.

Uzyski instalacji zależą od usytuowania paneli względem południa oraz kątu nachylenia. W Polsce średnio przyjmuję się uzysk z 1 kWp w granicach 950 – 1200 kWh – dla paneli skierowanych idealnie na południe.

Mikro instalacje fotowoltaiczne do mocy 50 kWp są wykonywane na zgłoszenie bez pozwoleń budowlanych. Instalacje powyżej 50 kWp wymagają specjalnych pozwoleń.

Kolektory słoneczne produkują tylko i wyłącznie energię cieplną. Panele fotowoltaiczne wytwarzają energię elektryczną, którą również w łatwy sposób można zamienić na energie cieplną zasilając grzałki elektryczne, piece elektryczne bądź pompy ciepła.

W swojej ofercie posiadamy profesjonalny darmowy audyt, na którym nasz specjalista określi położenie dachu oraz różne możliwości zamontowania instalacji fotowoltaicznej ( instalacja wschód-zachód, instalacja na gruncie, instalacja na ekierkach korygujących kąt)

W przypadku dachów płaskich (0-10 stopni) bądź ze spadem skierowanym w stronę północną stosujemy ekierki korygujące kąt aby zmaksymalizować pracę instalacji.
W przypadku połaci skierowanych na południe z kątem nachylenia powyżej 15 st. różnica miedzy optymalnym kątem 30 st. w produkcji jest zbyt niska aby stosować konstrukcje korygującą.
kąt nachylenia również ma znaczenie przy instalacji wschód-zachód – czym większe nachylenie połaci tym mniej energii wyprodukuje instalacja ( zazwyczaj stosuję się większą liczbę paneli mająca na celu skorygowanie straty energii)

Często klienci mylą instalacje odgromową z instalacją uziemiającą paneli fotowoltaicznych. Instalacja uziemiająca jest wykonywana standardowo przy każdej instalacji przez naszą firmę. W przypadku instalacji odgromowej nie ma obowiązku jej montażu na dachu, jeśli budynek na ten moment jej nie posiada.

Wszystko zależy od wielkości potrzebnej instalacji. Przyjmuje się, że 1 kWp zajmuje około 5,5m² ( jeden panel ma 1, 85 m²).

Jeśli masz dodatkowe pytania

Call Now Button 12000 PLN dotacji! Zadzwoń!